Pozostałe Pozostałe

Koncert Piotr Rachoń Quartet AMAZONIA

  • Data rozpoczęcia:
    2 PAźDZIERNIKA 19:00
  • Data zakończenia:
    2 PAźDZIERNIKA 22:00

Zapraszamy dnia 2 października o godzinie 19.00 na koncert Piotra Rachonia Quartera „AMAZONIA”, który odbędzie się w sali widowiskowej w RCK. 

Skład zespołu:

  • Piotr Rachoń - fortepian
  • Vojto Monteur - gitara, live electronics
  • Jakub Olejnik - kontrabas
  • Paweł Nienadowski - perkusja

Piotr Rachoń Quartet to współczesny jazz, pełen dynamiki i zaskakujących zwrotów. Dużo tu przestrzeni i muzycznej medytacji. Piotr Rachoń jest artystą który dał się poznać w licznych projektach z pogranicza awangardy, free jazzu, ethno i klasyki między innymi z JazzBlaster, z Jorgosem Skoliasem, Pulsarus, czy Orkiestrą Avatar. Pianista przez wiele lat współpracował muzykami z różnych stron świata, w tym z muzykami etnicznymi z Mongolii. To bogactwo muzycznych i życiowych doświadczeń jest słyszalne w jego grze - żywiołowej, emocjonalnej, ale także lirycznej i nastrojowej. Brzmienie Piotra Rachonia trudno pomylić z jakimkolwiek innym pianistą, jest on przy tym niezwykle barwną osobowością sceniczną.

W muzyce PRQ słychać inspiracje ethno i naturą, a koncerty zespołu pozostawiają na długo wrażenie. Muzycy dzielą się swoim postrzeganiem świata i muzyki, robią to szczerze i kunsztownie. Sięgają przy tym po ciekawy zestaw brzmień, gdzie obok typowego instrumentarium dla kwartetu jazzowego pojawiają się instrumenty etniczne oraz niecodzienne instrumenty i efekty gitarzysty Vojto Monteura (np. "elektroniczna" gitara ambientowa oraz gitara bezprogowa). Vojto to współpracownik Leszka Możdżera, znany z EABS, czy Miloopy. To ceniony instrumentalista, kompozytor i producent. W PRQ odpowiada za przestrzenie i kolory, a także za partie solowe i instrumentalne dialogi z pianistą. Walorem zespołu jest także sekcja rytmiczna. Jakuba Olejnika cechuje kreatywność, elastyczność i muzyczna intuicja połączona z wszechstronnym wykształceniem, co pozwala mu swobodnie przemieszczać się pomiędzy światem muzyki klasycznej, jazzowej i elektronicznej. Paweł Nienadowski jest żywiołowym perkusistą, wykorzystującym tradycyjny zestaw perkusyjny jaki i etniczne instrumenty perkusyjne.

Bilety w cenie 40 zł (normalny), 35 zł (ulgowy/Karta Mieszkańca), w dniu koncertu - 40 zł do nabycia w kasie w RCK.

RODO
Zmiany w przepisach dotyczących ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy poinformowac o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało.
Dowiedz się więcej
ZAMKNIJ x